Udstillere 2018

Udstillere 2018  a-å
  1. Maren Andersen, Torsted/Tim – akvarel
  2. Steen Andersen, Søndbjerg/Thyholm – skulptur
  3. Lise Bennedsgaard, Vemb – akrylmaleri
  4. Ane Margrethe Bjerre, Ferring/Lemvig – Fotos
  5. Ole Faneskov-Jensen, Hee/Ringkøbing – computerkunst
  6. Karen Julie Frederiksen, Ringkøbing – akvarel
  7. Bodil Ganer-Tolsøe, Hvide Sande – keramik
  8. Anne Hennig-Olsen, Nr. Nissum/Lemvig – keramik
  9. Eva Hermann, Husby/Ulfborg – keramik
  10. Tove Hoppe, Råsted/Vemb – maleri
  11. Bent Hougaard, Ulfborg – maleri
  12. Jens Ingmar, Holstebro – maleri og skulptur
  13. Ole Daniels Jacobsen, Borbjerg, Holstebro – maleri
  14. Anne Kildegaard, Dybe/Lemvig – akvarel og maleri
  15. Ole Kildegaard, Ramme/Lemvig – maleri
  16. Else Husted Kjær, Nees/Vemb – maleri
  17. Karin Kristensen, Venø/struer – maleri
  18. Dorthe Kærgaard, Thyholm – maleri
  19. Merete Lisby, Møborg/Bækmarksbro – maleri
  20. Ellen Østerby Madsen, Møborg/Bækmarksbro – maleri
  21. Aase Michel, Lemvig – maleri og tegning
  22. Birgit Mikkelsen, Ringkøbing –  drivtræ-figurer/skulpturer
  23. Asger H. Nielsen, Lemvig – maleri
  24. Ingrid Nielsen, Holstebro – maleri
  25. Ruth Nielsen, Struer – maleri
  26. Ole Norup, Holstebro – akvarel
  27. Kirsten B. Ovesen, Mejrup Kirkeby/Holstebro – maleri
  28. Lars V. Palle, Mejrup/Holstebro – maleri
  29. Sys Petersen, Spjald – maleri
  30. Lone Rahbek, Holstebro – maleri
  31. Rie Takeuchi Rolighed, Bøvlingbjerg – origami kunstværk
  32. Allan Rosenby, Lemvig – maleri
  33. Aase Rosenkilde, Ringkøbing – maleri
  34. Gert Skyt, Ringkøbing – akrylmaleri
  35. Erik Smed, Ferring/Lemvig – stenskulpturer
  36. Niels Tachau, Ulfborg – træskulpturer
  37. Jan Torstenson, Hee/Ringkøbing – maleri
  38. Rikke Rejnhold Vilhelmsen, Mejdal/Holstebro – maleri
  39. Anne-Lise Østertoft, Ringkøbing – maleri
Gæsteudstillere 2018:
  1. Gunnar Gregersen. Fjaltring/Lemvig – funktionel kunst
  2. Birgit Sørensen, Humlum/Struer -grafik/tegning
  3. Anette Tuxen, Ringkøbing – maleri

 


Meddelelser:

NYE FASTE MEDLEMMER FRA 2018:
Rie Takeuchi Rolighed, Bøvlingbjerg – origami kunstværk
AFBUD FRA:
Ingalil Christensen, Bøvlingbjerg - glaskunst
Susanne Flodgaard, Holstebro – maler
Helle Hansen, Ulfborg, maleri
Helle Kampp, Holstebro - maleri
Else Körchen, Ramme/Lemvig – kobbervævning
Ingebeth Nicolajsen, maleri